Inne usługi

zaufaj wieloletniemu doświadczeniu

Numerowanie etykiet

Informacje, które umieszczane są na etykietach mogą przybrać zmienny charakter. Jeśli firma nie posiada systemu numerującego na linii produkcyjnej, można skorzystać z usługi numerowania.

Numerowanie etykiet różnych produktów jest sposobem na monitorowanie pracy typowo produkcyjnej. Oferta numerowania obejmuje etykiety nieprzezroczyste – etykiety papierowe i etykiety foliowe.

Numerowanie etykiet – Korzyści

Kontrola nad zużyciem etykietnumeracja może pojawić się na podkładzie np. co 2, 3, 5 itd. etykietę, wystarczy wprowadzić numerację na podkładzie nośnym. Odwijając jedynie fragment rolki można szybko zweryfikować ilość etykiet, które zostały w nawoju.

Kontrola nad ilością wyprodukowanych partii towarów lub ilości palet – możliwość kontrolowania ilości produktów w danej partii albo ilości palet z towarem wyjeżdżających z zakładu produkcyjnego.

Numerowanie etykiet – możliwości

Nadruk numerów na etykiecie w kolejności malejącej lub rosnącej

Nadruk zmiennych kodów kreskowych

Nadruk kodów QR

Nadruk kodów promocyjnych na etykiecie

Nadruki numerów seryjnych na tabliczkach znamionowych

Nadruk numerów seryjnych

Nadruk danych na hologramach

Proces numerowania etykiet

Posiadamy profesjonalne urządzenia numerujące umożliwiające nadanie każdej etykiecie na rolce indywidualnego numeru. Dzięki temu nasi Klienci mają precyzyjną kontrolę nad zużyciem etykiet w procesie produkcji.

Numerowanie etykiet to rozwiązanie, które usprawnia prowadzenie dokumentacji magazynowej, czy logistycznej. Dzięki temu firmy mają pełną kontrolę nad tym, czy plany produkcyjne zostały zrealizowane oraz czy przedsiębiorstwo wyprodukowało ilość towaru zgodnie z założeniem.

Numerowanie etykiet jest dodatkowym zabezpieczeniem przed ewentualnymi pomyłkami w dokumentach magazynowych i logistycznych. Należy brać pod uwagę fakt, że nieścisłości w dokumentacjach niekoniecznie wynikają z błędów popełnionych na etapie produkcyjnym. Do wielu pomyłek dochodzi również w trakcie rozprowadzania towaru, a podczas produkcji błędy się zdarzają. W oparciu o numerowanieetykiet, w łatwy i szybki sposób można zidentyfikować daną partię wyprodukowanego towaru, jak i same podróbki produktów. Numeracjaetykiet ma szczególne znaczenie

Weryfikacja kodów kreskowych

Na życzenie naszych Klientów dokonujemy weryfikacji kodów kreskowych na wydrukowanych na etykietach za pomocą weryfikatora Integra 9570 firmy OMRON. Weryfikacja kodów kreskowych jest procesem oceniania ich jakości.

Weryfikacja kodów kreskowych – korzyści

Gwarancja zgodności z wymaganiami umowy

Oszczędność czasu dzięki unikaniu kosztownych przedruków i ponownych obróbek detali

Zmniejszenie zwrotów, reklamacji i ilości odpadów powstających przez usuwanie wadliwych opakowań

Ograniczenie potencjalnych strat i nadprogramowych kosztów wynikających z wprowadzenia do obrotu produktów z wadliwymi kodami kreskowymi

Proces weryfikowania kodów kreskowych

Proces oceniania jakości kodów kreskowych jest dokonywany na podstawie pomiaru kilku lub kilkunastu parametrów. Urządzenia do weryfikacji kodu sprawdzają zgodność kodów (umieszczanych na produktach lub opakowaniu przez aplikatory etykiet) z parametrami jakości określonymi przez normy branżowe opracowane przez organizacje międzynarodowe. Mowa tutaj o np. ANSI/ISO oraz o grupach branżowych typu GS1 oraz HIBCC. Urządzenia weryfikują także parametry fizyczne i wystawiają ocenę końcową kodu.

Standardy te umożliwiają współdziałanie systemów drukowania i skanowania kodów kreskowych. Dzięki temu przemysł oraz osoby prywatne mogą polegać na pomyślnym drukowaniu i skanowaniu kodów, niezależnie od miejsca ich produkcji albo obsługi.

W trakcie weryfikacji jesteśmy w stanie sprawdzić, czy jakość kodu jest na tyle dobra, aby mógł zostać bezproblemowo odczytany przez różnego rodzaje czytniki kodów kreskowych. Dzięki weryfikacji nasi Klienci mają pewność, że kody kreskowe na ich etykietach zostaną bez problemu odczytane.

Weryfikacja kodów kreskowych pomaga potwierdzić, że tworzony kod zostanie zaakceptowany w dowolnym miejscu i przez dowolny czytnik. Jest to jedyny sposób na formalne przypisanie oceny do kodu kreskowego, a także najbardziej niezawodny sposób diagnozowania i naprawiania błędów znakowania.

Etykiety na składance

Etykiety na składance są dobrą alternatywą dla etykiet w rolce. Jak nazwa wskazuje są dostarczane w składance, na stosie. Składane etykiety są wykonane z dowolnego materiału, najczęściej z papieru termicznego ECO. Etykiety powstają dzięki perforacji na podkładzie silikonowym, służącym do odrywania i zgięcia składanki.

Etykiety na składance – korzyści

Mniejsze obciążenie drukarki, mniejsze zużycie głowicy oraz wałka podgłowicowego – drukarka nie musi ciągnąć rolki etykiet, a jedynie wstęgę z etykietami, która wychodzi z kartonika.

Oszczędność czasu – wszystko dlatego, ponieważ rzadziej zmienia się materiały eksploatacyjne w drukarce. Dla przykładu, drukarka biurkowa pozwala pomieścić rolkę 300 sztuk etykiet o wymiarach 100 mm x 150 mm, a w składance możemy wykonać stos 2000 etykiet. Pracownik nie musi zakładać nowej rolki co 300 wydrukowanych etykiet, w zamian kładzie za drukarką nowy stos (składankę) zawierający 2000 sztuk.

Etykiety na składance – możliwości

Etykiety na składance sprawdzają się w systemach z możliwością automatyzacji. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że pozwalają na oznakowanie zarówno krótkich serii, jak i większych partii produktów.

Ilość rzędów i wymiary etykiet są dobierane indywidualne, pozwalając na zaspokojenie potrzeb naszych Klientów. Etykiety na składance wykorzystywane są m.in. w celu:

Szybkiego i sprawnego procesu znakowania korespondencji

Indeksacji pacjentów w przychodniach, szpitalach itd.

Na co możesz liczyć?

96%

problemów z doborem etykiet
rozwiązujemy przez telefon

100%

odpowiedzi na pytania Klientów
w ciągu 2 godzin

443

klientów zadowolonych
z szybkich terminów realizacji

15

lat doświadczenia
w produkcji etykiet

Dowiedz się więcej o naszych usługach.

Skontaktuj się z doradcą Beta-Point

skontaktuj się z nami