Ekologia

Zrównoważony rozwój

Człowiek stanowi nierozłączną część ekosystemu i powinien przestrzegać zasad, które obowiązują w środowisku. Wszystko po to, aby móc harmonijnie w nim współegzystować. Niestety, w toku niekontrolowanej eksploatacji zasobów naszej Planety człowiek naruszył równowagę w środowisku naturalnym.

 

Nieustająco rosnąca liczba ludności na Ziemi, powoduje pojawianie się ogromnej ilości zanieczyszczeń w postaci odpadów. Konsekwencje tego wracają do nas w postaci ocieplania klimatu, zanieczyszczenia wody, gleby i powietrza, zmniejszania bioróżnorodności, czy dostępności surowców.

Analizujemy politykę zrównoważonego rozwoju Klienta
Poznajemy priorytety firmy, mapujemy w jakim zakresie ekologia jest istotnym elementem budowania przewagi konkurencyjnej oraz dobieramy optymalne rozwiązania dostosowane do potrzeb Klienta

Określamy wpływ firmy na środowisko
Analizujemy opakowania i dobieramy odpowiednie surowce, umożliwiając najwyższy poziom w zakresie redukcji, recyklingu i zasobów odnawialnych.

Projektujemy etykiety, dobieramy odpowiednie surowce zgodnie z polityką zrównoważonego rozwoju oraz pomagamy ujednolicić opakowanie.

Dlaczego ekologia jest dla nas ważna?

Jako producent etykiet produktowych wierzymy, że remedium na współczesne wyzwania ekologiczne nie są ekstremalne rozwiązania, które wywracają do góry nogami dotychczasowe praktyki. Ekologię widzimy jako małe, ale systematyczne zmiany w kierunku zrównoważonego rozwoju.

Budowanie nowego podejścia postrzegamy jako proces dążący do zamknięcia obiegu materiałów i surowców w duchu gospodarki o obiegu zamkniętym (Circular Economy). Zrównoważony rozwój i wsparcie naszych Klientów w tym zakresie jest dla nas niezwykle ważne. Dlatego proponowane przez nas rozwiązania opieramy na metodyce 3R: Reduce, Recycle, Renew. Mowa o redukcji, recyklingu oraz o surowcach na bazie zasobów odnawialnych, jak i działaniach wspierających.

Rozwiązania ekologiczne

Redukcja – Reduce

Rozwiązanie te obejmują produkcję z materiału o mniejszej gramaturze, przez co redukują wykorzystanie zasobów naturalnych. Właściwości tych materiałów są analogiczne do tradycyjnie wykorzystywanych i dają możliwości stosowania zadruku i nanoszenia na produkt. Stosowanie tych rozwiązań zwiększa wydajność procesu produkcyjnego i logistycznego, a także wpływa na oszczędności w transporcie i pakowaniu.

Recykling – Recycle

Surowce z recyklingu konsumenckich odpadów (PCR- Post Consumer Recycled) oraz przemysłowych odpadów (PIR- Post Industrial Recycled) ograniczają wykorzystanie zasobów naturalnych oraz umożliwiają produkcję przemysłową w modelu gospodarki cyrkularnej.

Odnawianie – Renew

Materiały odnawialne – całkowite wyeliminowanie z użycia paliw kopalnych poprzez wybór materiałów wykonanych z zasobów odnawialnych i przyjaznych środowisku. Alternatywne materiały zastępują tworzywa oparte na paliwach kopalnych. Odnawialne rozwiązania mogą pomóc w ograniczeniu emisji dwutlenku węgla i łagodzić wpływ na zmianę klimatu.

Rozwiązania wspierające

 

Wpieranie gospodarki cyrkularnej poprzez wybór rozwiązań, które zwiększają możliwości recyklingu opakowań np. etykiety zmywalne, kleje odlepne.

Dowiedz się więcej o naszych rozwiązaniach.

Kontakt