Ponad 10-krotna oszczędność uzyskana dla lidera branży przemysłu hutniczego, produkującego wyroby szklane

sie 3, 2023 | Case study

Opis Klienta

Firma, której pomogliśmy to jedna z największych hut szkła w Polsce. Wytwarza szkło dekoracyjne (m.in. wazony, kielichy dekoracyjne, świeczniki) i stołowe (kieliszki, dzbanki, itd.). Dzięki naszej pomocy klient uniknął ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z zakupem nowych drukarek do etykiet.

Co udało nam się osiągnąć?

Po przeprowadzeniu prób wewnętrznych na plikach otrzymanych od klienta dobraliśmy taśmę TTR, która pozwoliła uzyskać większą rozdzielczość druku, bez konieczności zakupu nowej drukarki. Zakup drukarki wiązałby się ze znacznym kosztem dla klienta.

Wyzwania klienta

Klient otrzymał nowe wymogi od swojego odbiorcy, żeby na wszystkich etykietach do oznakowania kartonów z produktami, które będą dostarczane w okresie świąt Bożego Narodzenia drukować grafikę choinki. Po wielogodzinnych próbach druku okazało się, że elementy w choice są zbyt cienkie i obecna drukarka ich nie drukuje.

Opis sytuacji

Klient zgłosił się do nas z prośbą o ofertę na drukarkę o większej rozdzielczości druku. Nowa drukarka miała mieć rozdzielczość 300 dpi zamiast obecnych 200 dpi. Dopytaliśmy się, z czego taka potrzeba wynika. Klient opowiedział o nowych wymaganiach tj. grafice choinki. Poprosiliśmy o plik, z jakiego drukuje choinkę i przeprowadziliśmy próby druku na naszej drukarce.

Najpierw potwierdziliśmy założenie, że lepsza rozdzielczość druku (300 dpi) daje na etykietach i taśmach klienta pożądany efekt.

Dodatkowo przeprowadziliśmy jeszcze próby na innej naszej taśmie woskowej premium. Z racji doświadczenia podejrzewaliśmy, że nasza taśma może sprawdzić się w tej sytuacji. Okazało się, że na drukarce o rozdzielczości 200 dpi, czyli taką, którą już posiadał klient, uzyskaliśmy satysfakcjonującą jakość.

Wprowadzone rozwiązania

Nasze działania rozpoczęliśmy od weryfikacji:

  • Przeprowadzenie testów druku na drukarce 200dpi, etykietach i taśmach TTR takie jak ma klient.
  • Przeprowadzenie testów druku na drukarce 300dpi, etykietach i taśmach TTR takie jak ma klient.
  • Przeprowadzenie testów druku na drukarce 200dpi, etykietach takich jak ma klienta i na innym rodzaju taśm TTR woskowych premium.

Testy potwierdziły, że na drukarkach 300 dpi uzyskujemy odpowiednią jakość druku. Jednak byłby to dodatkowy koszt dla klienta, około 6000 i drukarka byłaby używana tylko w okresie świątecznym, czyli około 2 miesięcy. 

Testy z kalką woskową premium na drukarkach o rozdzielczości 200 dpi, również pozwoliły na osiągnięcie odpowiedniej jakości. Dodatkowy koszt dla klienta wyniósł jedynie 560 zł.

Porównanie kosztu zakupu drukarki
do kosztu nowej kalki premium

6000 zł vs 560 zł

Ponad 10-krotna oszczędność

Podjęte działania

Przeprowadzenie testów i dobór odpowiedniej kalki, aby znaleźć alternatywne rozwiązanie dla zakupu nowej drukarki.

Rezultaty

Poprawna jakość wydruku i oszczędność około 6000,00 PLN.

Oczekiwanie na nową drukarkę to 8 dni roboczych. Każdy dzień był ważny dla klienta, bo już trwał okres przedświąteczny. Dostawa nowego rodzaju kalki trwała niecałe 2 dni.

Poznaj nas i zobacz, dlaczego ponad 670 klientów powierzyło nam produkcję swoich etykiet.

Dowiedz się, jak bezproblemowo wdrożyć etykiety w swojej firmie.

Poznaj nasze możliwości
}